Karriertanácsadás

KarriertanácsadásEgyes tanulmányok szerint a diákok 20%-ának pontos csak az elképzelésük, hogy milyen is lesz (legyen) a karrierjük. A fennmaradóknak van némi negatív érzésük ezzel kapcsolatosan. Ez nyomot hagyhat bennük akkor, amikor munkát keresnek és nem akarják alkalmazni őket.

Akik részt vesznek karriertanácsadáson, azoknak nem kell ettől félniük, hiszen ők már meghatározták hogy miben tehetségesek és tisztában vannak a motivációs tényezőkkel. Aki igénybe veszi ezt az útmutatást, jobban tudnak teljesíteni az elkövetkezendő interjúk során. Egy ilyen leendő alkalmazottat kedvelni fognak, hiszen jól felkészült és pontosan ismeri a céljait.

A karrier a betöltendő pozíciók, a professzionális tevékenységek és tapasztalatszerzések sorozata, amellyel a pályázó a személyes életében vagy a hivatásán keresztül kerül kapcsolatba. A munkapiac folyamatos változása miatt nagy hangsúlyt kap a karrier tervezés mind egyéni, mind szervezeti szinten. Amint a karriertervezés megtörtént az egyén által, az ez idő alatt megszerzett tapasztalat több mint a munkák különálló sorozata. Ezek kapcsolatban állnak, a hivatás kapcsolódik a múlthoz és a professzionális jövőhöz.

A karriertanácsadás két részre osztható, a karriertervezésre és a karrierfejlesztésre. Az első maga a kiértékelési folyamat, az érdeklődési kör, az erősségek, a gyenge pontok és képességek meghatározása. Ez egy olyan folyamat, amely magában foglalja az egyén hivatásbeli életének változásait és amely összetalálkozik a második folyamattal, a karrierfejlesztéssel. A karrierfejlesztés a fent említett pozíciók és tevékenységek sorozata. A piac jelenlegi helyzete, az elérhető munkák közvetlen befolyással vannak erre a folyamatra.

Az emberek egyre nagyobb tulajdonságot nyilvánítanak a hivatásukban megszerzett tapasztalataik által történő személyes és professzonális fejlődésnek. Az is észrevehető, hogy szükségét érzik annak, hogy fejlesszék képességeiket és tulajdonságaikat, így a karriertervezés csaknem tudat alatt is zajlik.

A tanácsadás során kitöltendő önértékelési teszt segít a leendő munkavállalónak elkerülnie a stresszt, az eredménytelenséget és akár a munkahelyi baleseteket is segíthet megelőzni.

Vélemény, hozzászólás?
Ez is tetszhet
Számít a tapasztalat
Tovább olvasom

Számít a tapasztalat

Sajnos Magyarországon még nem fordult meg a tendencia, és csak kevés cég ismeri fel, hogy a jól képzett,…
Small talk - a csevej művészete
Tovább olvasom

Small talk – a csevej művészete

Tárgyalás előtti bemelegítés, ismerkedés az új kollégával, munkahelyi fogadás, mind-mind kiváló lehetőség, hogy beszélgessünk. Ami ennél is fontosabb,…
Gyakornoki program
Tovább olvasom

Gyakornoki program

Amikor a legjobb munkaerőt keressük, szóba jöhet a gyakornoki program, mint kiválasztási folyamat. Itt általában a jelentkezők próbálják meggyőzni a munkaadót arról, hogy éppen Ők felelnek meg az adott pozícióra, de valójában nem csak a jelentkezőnek kell meggyőzőnek lennie, hanem a gyakornoki program meghirdetőjének is.