Karrier és szakmai tapasztalat: Tanácsok a gyors és jól meghozott döntésekhez

DöntésGyakran vagy döntésképtelen? Mindig a legutolsó pillanatra hagyod a döntést? A döntéshozás soha nem ment könnyedén? A hibázástól való félelem és a bizalom hiánya megnehezíti a döntést meghozni. Jó reflexekkel könnyedén elérhetjük amit szeretnénk. Az alábbiakban pár kulcsfontosságú tanácsot olvashatsz arról, hogy hogyan is dönts gyorsan és helyesen.

 

Nagyon nehéz a döntés, ha több lehetőséggel állunk szemben. Ez lehet attól, hogy úgy érzed nincs meg az elegendő információ a döntés meghozásához. A döntéshez fontos, hogy meg legyen az információ, konkrét adatok és tanácsok. A helyzet racionális megértésén túl a bonyolult helyzetekben és vészhelyzetekben hallgassunk a megérzéseinkre. Az ilyenfajta intuitív intelligenciához figyelmesnek és nyitottnak kell lennünk, mely által meg tudjuk hozni a helyes döntést.

Versenykörnyezetben a gyors döntés meglehetősen fontos, egy hosszú döntésfolyamat csak időpocsékolás. Egy dolog fontos, a végső célt sose tévesszük szem elől. Sok esetben a főnök vagy az alkalmazottak sürgetnek az azonnali döntéshozatalra, de vegyük figyelembe az összes dolgot, ami ehhez a döntéshez kapcsolódik.

Ezen felül, gyakran a döntés rizikóval jár, főleg ha gyors döntést hoztunk. Amikor döntést hozunk, mérlegelnünk kell a döntés által létrejövő pozitív és negatív dolgokat.

Ahhoz, hogy megértsük a szituációt és jó döntéseket hozzunk, javasolt kutatást és elemzést végezni, ezáltal jobban megismerve a részleteket. A jó döntéshez elengedhetetlen a folytonos megfigyelés.

Végül, ahhoz, hogy egy döntés negatív következményein túllendüljünk, keressünk módot arra, hogy ezekből a hibákból is sikert kovácsoljunk.

Vélemény, hozzászólás?
Ez is tetszhet
Tanulj valami újat!
Tovább olvasom

Tanulj valami újat!

Ismét közeleg a nyár (hiszen mától március van), és már érzed, tudod, hogy szeretnél belekezdeni valami „újba”, de még tépelődsz azon, hogy mi is legyen az? Tanulj valami újat!
Kísérőlevél
Tovább olvasom

Kísérőlevél

Te mit gondolsz a kísérőlevél intézményéről? Hasznos? Vagy esetleg nem is kell? Nekem eddig mindig bejött. Azt hiszem…