Hogyan tartsunk lépést a humánerőforrás menedzsment trendekkel?

Hogyan tartsunk lépést a humánerőforrás menedzsment trendekkel?

Hogyan tartsunk lépést a humánerőforrás menedzsment trendekkel?A humánerőforrás menedzser felelőssége folyamatosan változik az idő múlásával. Az adminisztrációt megváltoztathatják az új szoftvermegoldások és a folyamatosan terjeszkedő, növekedő vállalat forrásaival is számolnia kell a HR szakemberének. Meglehetősen sok szakmai módja van annak, hogy lépést tudjunk tartani a humánerőforrás menedzsment aktuális trendjeivel. Választhatunk különböző workshop-okból, a közösségi médiából vagy akár feliratkozhatunk szakmai lapokra.

A kurzusokon való részvétellel tehát lépést tarthatunk a HR menedzsment trendekkel. Az ezen a kurzusokon elhangzottakat nemcsak hogy gyakorlatban is kamatoztathatjuk, hanem különböző tanúsítványt is adnak a kurzus elvégzésekor. Az előadók minden HR-t érintő témát boncolgatnak, példákkal alátámasztva, hogy hogyan is reagálnak a vállalatok az iparágban bekövetkezett változásokra.

Lépést tarthatunk a humánerőforrás menedzsment trendekkel továbbá azon gyakorlati területek meghatározásával, amelyek nagy valószínűséggel meg fognak változni. Egyes iparágakban nagyobb mértékű szabályozás lehetséges, mint más iparágaknál. Ahogyan a cégek szabályzatai változnak az adott ágazattól függően, úgy változik a megfelelőség mértéke is. Ha tisztában vagyunk a szabályzatokkal, képesek leszünk felkészülni az új trendekre a HR területén. Egyik módja ennek, ha szakmai publikációkat és szakmai lapokat olvasunk.

Használjuk bátran az internetet is, hogy lépést tudjunk tartani a humánerőforrás menedzsment trendekkel. A humánerőforrásról szóló blogokat gyakran szakmabeli veteránok kezelik, akiktől rengeteget tanulhatunk.

Egyes blogok interaktívak, aminek köszönhetően akár kérdezhetünk is az érdekelt témáról. Másrészről információt nyerhetünk az általános problémákról, amikkel a HR szakembereinek szembe kell nézniük, és ezen problémákra megoldást is találhatunk online felületen.

Vélemény, hozzászólás?
Ez is tetszhet
Mobbing, a munkahelyi zaklatás
Tovább olvasom

Mobbing, a munkahelyi zaklatás

A mobbing munkahelyi stressz okozása szándékosan, sorozatos támadás, általában csoportos összefogás eredménye. A szó az angolból ered (to…
Számít a tapasztalat
Tovább olvasom

Számít a tapasztalat

Sajnos Magyarországon még nem fordult meg a tendencia, és csak kevés cég ismeri fel, hogy a jól képzett,…

Intranet? Mire is jó az?

A statikus Intranet-nek leáldozott, sokszor a vállalat dolgozói önszorgalomból a szociális hálókon (pl.:=Facebook) cserélnek információt egymással. Ideje lenne…